Our Social Media

Share

Bluepath Robotics, Endüstriyel Lojistikte Verimlilik ve Güvenlikte Yeni Standartlar Belirliyor

Bluepath Robotics, Endüstriyel Lojistikte Verimlilik ve Güvenlikte Yeni Standartlar Belirliyor

Bluepath Robotics’in T2000 ve U2000 gibi son teknoloji ürünleri, endüstriyel lojistik operasyonlarında etkin bir çözüm sunarak büyük hacimli yüklerin taşınmasını kolaylaştırıyor. Her iki model de kompakt tasarımıyla depo ve fabrika ortamlarında ideal kullanım imkanı sağlarken, güvenlik standartlarıyla donatılmış olmaları kullanıcıların kaliteden ödün vermeden operasyonları yönetmelerine olanak tanıyor. Bluepath Robotics’in sunduğu çözümler, Fleet Management System (AIRFMS), Dashboard & Monitoring System (AIRBoard) ve Plant Communication System (AIRPlant) gibi önemli özelliklerle operasyonel verimliliği artırırken, dağıtık mimari yapılarıyla kesintisiz operasyon yönetimi sağlıyor. Yalnızca işlevsellikleriyle değil, aynı zamanda göz alıcı yeni tasarımlarıyla da dikkat çeken T2000 ve U2000 modelleri, 19-21 Mart’ta LogiMAT Fuarı’nda sektör profesyonellerinin beğenisine sunulacak.

Ford Otosan girişimi ve endüstriyel otomasyon ve malzeme taşımacılığının öncü ismi Bluepath Robotics’in T2000 modeli, en son teknolojiyle donatılmış otonom mobil robotların bir örneği olarak kabul ediliyor. Bu model tow type olup, 2000 kg’a kadar yük çekme kapasitesiyle endüstriyel malzeme taşıma işlemlerinde etkili bir çözüm sunuyor, Gripper(kol) ekleme yapılabilmesiyle ile de farklı müşteri ihtiyaçlarına göre alternatif çözümler oluşturulabiliyor. 870 x 710 x 375mm boyutlarıyla kompakt bir tasarıma sahip olan T2000, depo ve fabrika ortamlarında kullanım için ideal bir seçenek sunuyor. Visual Slam, Laser Slam ve Line tracking navigasyon tiplerini destekleyen özellikleri sayesinde, AMR’nin çevresini etkili bir şekilde algılayarak güvenli ve verimli bir şekilde hareket etmesini sağlıyor. Ayrıca, engelleri algılayarak alternatif rotalar oluşturma kabiliyeti ve 3D nesne tespiti gibi özellikler, operasyonların akışını kesintisiz hale getiriyor. T2000 ayrıca, hızlı şarj özelliği, yüksek güvenlik standartları ve endüstriyel ihtiyaçlara göre donatılmış durumda, böylece kullanıcılar güvenilirlik ve performanstan ödün vermeden operasyonlarını yönetebiliyorlar.

U2000 modeli ise Bluepath Robotics’in yeni nesil malzeme taşıma çözümlerinin bir örneğini temsil ediyor ve depo ve fabrika ortamlarında malzeme taşıma operasyonlarının verimliliğini önemli ölçüde değiştiriyor. Bu model, 2000 kg’a kadar yük taşıma kapasitesiyle büyük hacimli ve ağır yüklerin taşınmasında etkili bir şekilde kullanılabiliyor. 1690 x 1195 x 375 mm boyutlarıyla kompakt bir tasarıma sahip olan U2000, çeşitli uygulamalara uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış durumda. Özellikle, lift sistemleri, konveyörler ve fikstürlerle sorunsuz entegrasyon sağlayarak kullanıcıların operasyonlarını optimize etmelerine olanak tanıyor. Yüksek hassasiyetli konumlandırma yeteneği ve güvenlik standartlarıyla birlikte, bu model güvenilirlik ve performansı bir araya getiriyor. U2000 ayrıca, hızlı şarj özelliğine sahip olarak kullanıcıların işlerini daha verimli ve etkili bir şekilde yürütmesini sağlıyor. T2000 ve U2000 robotları eşsiz yeni tasarımlarıyla LogiMAT Fuarı’nda sergilenecek.

Bluepath Robotics’in sunduğu çözümler, endüstriyel lojistik operasyonlarında etkin bir yönetim sağlarken bir dizi avantaj sunuyor. Özellikle Fleet Management System (AIRFMS), Dashboard & Monitoring System (AIRBoard) ve Plant Communication System (AIRPlant) gibi çözümler, otomatik ve/veya manuel görev atama, vardiya yönetimi, acil durum müdahaleleri ve dinamik rota optimizasyonu gibi kritik özellikleri içeriyor. Bu çözümler ayrıca AMR/AGV’lerin enerji yönetimi, uzaktan açma/kapama, izleme ve kontrol paneli gibi işlevleri sağlayarak operasyonel verimliliği artırıyor. Bluepath Robotics’in dağıtık mimari yapılarıyla, kesintisiz operasyon yönetimi sağlanırken, malzeme dağıtımının hızlandırılması, insan kaynağı ihtiyacının azaltılması, gerçek zamanlı izleme ve kontrol imkanı gibi önemli avantajlar elde ediliyor. Ayrıca, VDA5050 standardını destekleme, özel izleme ve raporlama özellikleri sunma, yerel kurulum imkanı sağlama ve güncel teknolojilerin kullanılması da Bluepath Robotics’in avantajlarının dikkat çekici özelliklerindendir.

Gelişmiş ürünlerle sektörde gelişimi ve değişimi arzuladıklarına değinen Bluepath Robotics CCO’su Fehim Düzgün,

“Bluepath Robotics olarak, endüstriyel lojistik alanında devrim niteliğinde çözümler sunmaktan büyük gurur duyuyoruz. T2000 ve U2000 gibi ürünlerimiz, son teknolojiyle donatılmış olup, sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Sektördeki hızla değişen talepleri karşılamak ve müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak adına sürekli olarak araştırma ve geliştirmeye odaklanıyoruz. Bluepath Robotics olarak hedefimiz, endüstriyel lojistik operasyonlarını daha verimli ve güvenli hale getirmek, geleceğin fabrikaları için gerekli olan akıllı çözümleri sunmak ve sektörü ileri teknolojiyle donatmaktır. Müşterilerimizin taleplerini anlamak ve onlara en iyi çözümleri sunmak için çalışmaya devam ediyoruz. Gelecekte de sektör lideri olarak kalma kararlılığımızı sürdürerek, Bluepath Robotics olarak endüstriyel lojistikte bir adım önde olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

https://www.teknotalk.com/bluepath-robotics-endustriyel-lojistikte-verimlilik-ve-guvenlikte-yeni-standartlar-belirliyor-163662/

Copyright © 2024 Bleupath Robotics, All rights reserved. Powered by CodeAd.

This website uses cookies to ensure that you have the best experience on our website.